MEDİKAL CİLT BAKIMI

Cilt bakımları, cilt kalitesini korumak ve düzeltmek amacıyla uygulanır. Ergenlik çağından itibaren iyi bir temizleme alışkanlığı kazandırılarak, ayda bir kez cilt bakımı yaptırılması önerilmektedir.

Profesyonel bir bakımla cildin uzun süre tazeliğinin ve sağlığının korunması mümkündür. Önemli olan nokta, uzman estetiysen ve doktor tarafından doğru bir cilt analizi yapılması, bakımda kullanılan ürünlerin ve işlemlerin cildin özelliklerine uygun olmasıdır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı temizleme, gözenek açma, siyah nokta ve yağ bezesi çıkartma, sıkılaştırma, nemlendirme ve toparlama adımları uygulanarak yapılan bir işlemdir.

Medikal cilt bakımında ilk adım cilt yüzeyini temizlemek ve ölü deriyi, ölü hücreleri cilt üzerinden arındırmaktır. Ölü hücrelerin arındırılması, alttaki taze cildin ortaya çıkartılıp daha tedavi odaklı bir işlem uygulanması için önemlidir.

Bu adımlardan sonra gözenekler yumuşatılır ve genişletilir. Genişleyen gözeneklerden siyah nokta ve yağ bezeleri temizlenir. Bu işlem buhar eşliğinde yapılır ve böylece deri üzerinde iz kalmaması sağlanır. Sonrasında sterilize etme ve sıkılaştırma işlemi yapılarak nemlendirme aşaması yapılır ve medikal cilt bakımı tamamlanır.

Medikal cilt bakımında bazı serumlar deri altına emdirilir ve sıkılaştırma için ek cihazlar kullanılabilir. Uygun adımlar tamamlanır ve ciltteki ilk etki tedavi olarak başaltılır.

Medikal Cilt Bakımında Uygulama Periyotu Nedir?

Söz konusu işlemde uygulama aralıkları en fazla 35 günde 1 olmaldır. Eğer söz konusu işlem düzenli olarak yapılırsa ciltteki yaşlanma problemleri ciddi derece azaltılır ve kontrol altına alınır. Bu nedenle 25 günde ya da en geç 35 günde 1 uygulama yapılması önemlidir. Düzenli uygulamalarda, günlük cilt bakımına da özen gösterilir ise uygulma aralığı artacaktır.

Medikal Cilt Bakımında Ürünler Nasıl Seçilir?
Medikal Cilt Bakımı Uzun Sürer mi?

Söz konusu işlemde kullanılacak olan ürünler cilt analizi sonucunda seçilir. Cilt tipi, cilt yaşı, cilt ihtiyacı ve var olan problemler bu seçimde çok önemlidir.

Bu işlem ortalama 45 dakika sürmektedir. Ciltteki siyah nokta ve yağ bezeleri yoğun ise süre 60 dakikayı bulabilir.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Söz konusu işlemin faydaları,

 Cilt tonu dengelenir
 Yüzeysel çizgi ve lekeler tedavi edilir
 Cilt yağlanması kontrol altına alınır ve kuruma, yağlanma gibi problemler dengelenir
 Makyaja olan ihtiyaç ciddi derece azalır
 Sıkılaşma elde edilir.

Cilt Analizi

Cilt görüntü sistemleri polarize, ultraviyole ve çaprazlama ışıklar yardımı ile cildinizin üst yüzeyini ve hemen altındaki katmanın yapılarını objektif olarak değerlendirimesini sağlar.

tıbbi görüntüleme sistemleri aynı cilt tipi ve aynı yaş grubundaki kişileri birebir karşılaştırarak cildin iyi yada kötü yanlarını ortaya çıkararak tedavinin program olarak belirlenmesine yardımcı olur. 3 boyutlu olarak analiz imkanı sağlarken, kişiye yapılan tedavinin cevabını takip etmemizi sağlar ve cilde herhangi bir tedavi uygulanmadığında 5-7 yıl içerisinde oluşabilecek değişiklikler gösterilmektedir.

Cilt Analizi Sistemi ile ciltteki;

  • Güneş lekeleri
  • Kırışıklıklar ve çizgilenme
  • Gözenekler
  • Çillenmeler
  • Kırmızı lekeler, kılcal damarlar
  • Porfirinler

İle ilgili yüzdelik kısımlar halinde bilgi verir.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat